X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

 انجمن آلزایمراستان مرکزی ( خیریه امام جوادع)  حامی سالمندان آلزایمری -بیماران روانی مزمن -زنان سرپرست خانوار -وفرزندان  بی سرپرست و بد سرپرست (ایتام)  در سال 1388 با اخذ مجوز رسمی از  استانداری استان مرکزی وسازمان بهزیستی به شماره 320 به ثبت رسید و فعالیت خود را از همان تاریخ آغاز کرد.

  

 انجمن آلزایمر استان مرکزی با هدف حمایت از سالمندان  مبتلا به آلزایمر و آموزش خانواده‌های آنان  و ساماندهی امور بیماران روانی مزمن در زمینه‌های درمان، آموزش، ارتقای سطح بهداشت روانی اجتماعی، استقلال و خودکفایی آنان و فعالیت در زمینه درمان‌، آموزش و توانبخشی بیماران روانی مزمن  وحمایت از زنان سرپرست خانوار وبدسرپرست وایجاد مرکزکارآفرینی وکسب در آمد واداره امورات زندگی خود و موسسه خیریه  امام جواد(ع) از سال 1390با هدف یاری رسانی به فرزندان بی سرپرست وبدسرپرست ، یتیم بی بضاعت شکل گرفته است. هدف این موسسه تامین مایحتاج تحصیلی اولیه کودکان بی سرپرست و یتیمی است که دراثراتفاقاتی نظیر تصادفات زلزله، بیماری و.... نان آور خانواده شان را از دست داده و در حال حاضر منبعی مالی برای گذران زندگی ندارند. این موسسه با کمک افراد داوطلبی که به هدف موسسه اعتقاد دارند اداره می گردد. 

مقابله با آسیب های اجتماعی ناشی از فقر زنان و کودکان بی سرپرست  و بد سرپرست با یاری رساندن به آنان از طریق آموزش ، ارتقاء مهارت ها و ایجاد اشتغال و تقویت خودباوری ایشان تا نیل به خودکفایی این قشر مظلوم و آسیب پذیر هدف اصلی ماست.
اعضاء هیئت امنا متشکل از 20 نفر از اقشار مختلف مردم و اساتید دانشگاه ، حقوقدانان ، فرهنگیان ، پزشکان ، کارشناسان مختلف ، بانوان خانه دارومعتمدین می باشند که عالیترین مرجع تصمیم گیری بوده و هیئت مدیره منتخب هیئت امنا تحت نظر ایشان فعالیت می نماید.
مدیر عامل مجری تصمیمات هیئت مدیره و بازوی اجرایی هیئت مدیره می باشد.حوزه فعالیت این انجمن استان مرکزی بوده ، از هر اقدامی برای تاسیس و راه اندازی موسسات مشابه استقبال کرده و آماده عرضه و انتقال تجربیات خود در این زمینه است.

با توجه به این نکته که امروزه تشکل های داوطلبانه و خیریه بایستی دارای ساختار سازمانی منسجم باشند، حتی الامکان از شیوه های نوین مدیریتی برای سازماندهی نیروها استفاده می شود تا تشکل وابسته به حضور فرد یا گروه معینی نبوده و همچنین با ایجاد زیر ساخت مستحکمی بتواند برنامه های دراز مدت را به اجرا در آورد.
مدیریت تشکل در عین خدمت رسانی از توانمند سازی مجموعه نیز غافل نبوده و از هر فرصتی برای برخورداری از آموزشهای لازم چه بصورت فردی و چه بصورت گروهی استفاده نموده و برای رسیدن به اهداف خود ظرفیت سازی می نماید.این تشکل سعی می نماید به عنوان یک سازمان یادگیرنده از تجارب دیگران بیاموزد و تجارب خود را نیز به دیگران انتقال دهد.
ضمنا" برای بهره وری هرچه بیشتر از منابع انسانی چه در بخش دولتی و چه در بخش غیر دولتی منابع مذکور را شناسایی نموده و برای استفاده بهینه از توانمندی این بخش ها برنامه ریزی می شود.
 در روند این رویکرد ضمن تعامل با  NGOSو GOS  از امکانات موجود برای پیشبرد اهداف به خوبی  استفاده می شود. 
منابع مالی سازمان عبارتند از :

1- یارانه ماهانه بهزیستی به مددجویان تحت پوشش که درمراکزنگهداری می شوند

2-وقف ، هدایا و کمک های مردمی که به شکل احسان و نذورات به موسسه تحویل می شود.

3-وجوه جمع آوری شده در قلکهای مخصوص خانگی که بطور اختصاصی صرف خدمات درمانی و سایر کمکهای بلاعوض در شرایط خاص می شود.

4-کمکها مالی هیات امناء وهیات مدیره

5-کمک های سازمان ها و نهاد های دولتی که در مقابل ارائه طرح های مختلف مطابق آیین نامه های موجود به موسسه داده می شود.

شروع بکار خدمت رسانی موسسه در یک ساختمان قدیمی بود که با تعمیر و ترمیم بعضی از قسمت ها در حقیقت با کمترین امکانات ، که بااجازه ازبهزیستی  فعالیت ها انجام  شد تا اینکه در شهریور 89 مرکز کارآفرینی رضوی را برای زنان سرپرست خانوار در یک ساختمان قدیمی باکمک مدیران اجرائی استان و تبیین اهداف موسسه ، با توجه به عملکرد موسسه فضای مناسبی که برای بهره برداری با یک خرج سنگین در اختیار زنان سرپرست خانوار  قرار دادیم.
بازمجدداازهمکاری همه مسئولین امام جمعه محترم -استاندار محترم وآقای فتح آبادی  - آقای آصفری فرماندار محترم -محصولی ریاست مجمع امورصنفی  وآقای لطفی نماینده محترم اراک  وخیرین بزرگوار هیات مدیره شرمت استیم با پرداخت 9میلییون تومان -شرکت یاسان با پرداخت 2میلییون تومان وشرکت نصب سمن با پرداخت یک میلییون تومان که دراین اقدام خداپسندانه که نشانگر ارج نهادن به حرکت های سازنده نیروهای داوطلب مردمی است روح تازه ای در کالبد مجموعه خیریه امام جواد(ع) دمید و با آماده سازی فضاهای  مذکور امکانات بهتر و بیشتری در اختیار موسسه برای خدمت رسانی و یاری نمودن به مددجویان و زنان سرپرست خانواده قرار گرفت.
با توجه به اینکه هیچیک از افرادی که در این موسسه به عنوان مددجو پذیرش می شوند دائمی نیستندو به محض اینکه شرایط برای زندگی مستقل ایشان فراهم گردید از موسسه خارج شده و جای خود را به مددجوی دیگری می دهند ، از بدو تأسیس تا کنون بیش از 127سالمند آلزایمری -27بیمارروانی مزمن شبانه روزی -20نفربیمارروانی مزمن روزانه و124نفر زنان خودسرپرست و  سرپرست خانوار و14فرزند پسر بی سرپرست و8 فرزنددختر بی سرپرست
 در معرض آسیب ،از خدمات این مجموعه بهره مند می شوند.v   تاریخ : دوشنبه 4 دی‌ماه سال 1396 | 07:59 ق.ظ | نویسنده : زارعی | نظرات (0)
.: Weblog Themes By VatanSkin :.