X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مشارکتهای مردمی:

مشارکت مردمی

    کمک های نقدی، غیر نقدی و خدمات مردمی و ساماندهی و هدایت آنها بر اساس نیت اهدا کننده، انجمن خیریه امام جواد (ع) انجام می شود و از آنها در موارد زیر استفاده می شود:


- تامین معیشت بیماران آلزایمری وبیماران روانی مزمن

- کمک به ساخت مراکز برای افراد تحت پوشش انجمن

- کمک به ایجاد حرفه وکار برای بیماران روانی مزمن تحت پوشش

- کمک به استقلال و توانمند سازی بیماران آلزایمری وبیماران روانی مزمن

- کمک به خانواده مددجویان، نیازمند تحت پوشش

- کمک به تامین هزینه درمان و بیمه درمان مددجویان تحت پوشش انجمن خیریه

- کمک مالی برای نگهداری روزانه وشبانه روزی سالمندان آلزایمری بی بضاعت و افراد مبتلا به بیماریهای صعب العلاج و بیماران روانی مزمن

- کمک به امر پیشگیری از بیماری آلزایمر وآموزش خانواده های جمعیت مورد هدف


-کمک به 50نفرازبچه های بی سرپرست وبدسرپرست دختر وپسر(ایتام) کنارخانواده وهمراه مادر که ازکمیته امدادامام (خمینی ره)تحت  پوشش قرار گرفته شده است


شما عزیزان می توانید کمک های غیر نقدی خود را با هماهنگی وحضور در مرکزسالمندان شایستگان واقع در شهرک رضوی (گردو ) بعد از بیمارستان امام خمینی (ره)  میدان کوهنورد مستقیماً به دست مددجویان برسانید.چگونه میتوانید به مرکز کمک کنید؟


«هرگونه کمک نقدی و غیرنقدی به این مرکز جزو هزینه های قابل کسر ازسرجمع درآمد مشمول مالیات از سوی وزارت امور اقتصادی ودارائی می باشد.»


ارزنده ترین و مهمترین کمک شما به مرکز توجه و حضور مستمر یا ارائه طرح ها و برنامه های مفید جهت ارتقای سطح کیفی و کمی مرکز و استفاده بهینه از امکانات موجود میباشد....


در این زمینه ها میتوانید در تأمین هزینه مرکز مشارکت داشته باشید.


۱.بانی ساختمانهای مورد نیاز مرکز بشوید.


۲. در تأمین هزینه برای خرید زمین درشهرک گردو برای ساختمان های در دست احداث مشارکت نمایید.


۳. کمک های نقدی و غیرنقدی


۴. تأمین هزینه یک یا چند وعده غذای مددجویان به مناسبت های مختلف


۵. اختصاص دادن هزینه مراسم شب هفت، چهلم و یا سالگرد جهت تأمین چند وعده غذا در این مرکز


۶. نذورات نقدی، غیرنقدی از قبیل گوسفند نذری، عقیقه و قربانی


۷. در اختیار گذاشتن املاک و دارائی (با شرط استفاده مشخص در زمان حیات)


۸. اهدای اجناس دست دوم


۹. کمک در تهیه لوازم پزشکی، کارگاههای توانبخشی و تجهیزات بخشها.


۱۰. کمک به تهیه دارو برای بیماران روانی مزمن خصوصا داروهای ضروری وکمیاب  و غیره.شما میتوانید با حضور درمرکز حتی برای ساعتی درکنارسالمندان وبیماران وبردن این عزیزان به راهپیمایی درجاده کناره کوه سرخه ماومددجویان را یاری نماییدواداره مرکز مشارکت داشته باشید


شما عزیزان می توانید کمک های غیر نقدی خود را با هماهنگی وحضور در مراکز خیریه  مامستقیماً به دست مددجویان برسانید.


کمک های نقدی خود را نیز با واریز به حساب های موسسه خیریه به شرح ذیل مارایاری نمایید:


بانک تجارت   شعبه   مرکزی  اراک         ۱۴۰۰۶۷۰۷۰۲


بانک صادرات شعبه بهشتی اراک   ۰۲۰۷۸۰۷۲۱۲۰۰۱


بانک ملی  شعبه    مرکزی   اراک   ۰۲۰۵۶۰۴۲۲۵۰۰۷


بانک  ملت   شعبه   مرکزی  اراک          ۱۸۸۴۹۴۰۵۱۱


بانک صادرات شعبه شهیدبهشتی اراک ۰۳۳۳۰۳۶۴۶4۰۰7 ویژه ایتام


بانک صادرات    "     "           "           0208936182000خیریه امام جواد (ع) استان مرکزی

بانک ملت ازطریق کارت وخودپرداز    6104337770117784 

انجمن آلزایمرخیریه امام جواد(ع)استان مرکزی


حامی بیماران آلزایمری وبیماران روانی مزمن -فرزندان بی سرپرست پسر ودختر (ایتام )وزنان سرپرست خانواردر استان مرکزی  چگونه می توانید حامی ایتام شوید؟


 حامی گرامی، اگر می‌خواهید به طور فردی همیار ما باشید تا بتوانیم با حمایت همه جانبه از این فرزندان شادی و امید به زندگی را به آنها و خانواده‌های عزیزشان هدیه دهیم ویا دست سالمندان عزیز را بگیریم وبا بیماران روانی مزمن بازی وتفریح کنیم ، با روش های زیر  می توانید به جمع حامیان انجمن آلزایمر اراک بپیوندید...


روش اول    نقدیواریز وجه مورد نظر به شماره حساب های انجمن خیریه آلزایمر

شماره حساب سیبا  بانک ملی شعبه مرکزی اراک 

0205604225007

شماره حساب جام  بانک ملت شعبه مرکزی

1884940511

بانک ملت ازطریق کارت وخودپرداز    6104337770117784 شماره حساب بانک صادرات سپهر 

0207807212001 

 بانک تجارت شعبه مرکزی اراک 

1400670702
روش دومغیر نقدی  ارسال هدایا، از قبیل: البسه، مواد غذایی(ترجیحا به صورت خام)، خرید تجیزات مورد نیاز مراکز و ...

شما خیر گرامی، اگر تمایل دارید تا به صورت ماهانه، وجهی را به طور ثابت و هر ماه های خاصی از سال واریز کنید، میتوانید به یکی از طرق ذیل عمل نمایید:


1... اگر ساکن اراک می باشید، میتوانید با مراجعه به  دفترانجمن آلزایمر، فرم حامی وعضویت را  دریافت نموده، و پس از پر کردن آن، به جمع دوستداران ما، بپیوندید.


2...  میتوانید تماس بگیرید یا نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را اس ام اس کنید، تا از طرف موسسه خیریه  با شما تماس گرفته شده و برای انتقال وجوه نقد، یا کمک های غیر نقدی، شما را راهنمایی کنند.


3....میشه اومد با بچه ها بود باهاشون وقت گذراند واردووسفرهای تفریحی وزیارتی دعسالن غذاخوری و.. دعوتشون کرد وهمراه مادرهایشان شامی یا نهاری روکنارآنها بود یا واسه زیارت مشهد میقان وآستانه بردشون ویابرای تفریح پارک ،شهربازی و... بردشون وخوشحالشون کردوتشون کرد


12  .  استفاده از معافیت مالیاتی :

  طبق ماده 139 قانون مالیاتهای مستقیم       بند - ط -

کمکها‌و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی مؤسسات ‌خیریه و عام المنفعه که به ثبت رسیده‌اند، مشروط بر آن که به ‌موجب اساسنامة آنها صرف امور مذکور در بند (ح‌) این ماده شود وسازمان امور مالیاتی کشور بردرآمد و هزینة آنها نظارت کند، ازپرداخت مالیات معاف است‌.


ماده 139 قانون مالیاتهای مستقیم به شرح زیر میباشد :

     الف ـ موقوفات‌، نذورات‌، پذیره‌، کمکها و هدایای دریافتی‌نقدی و غیر نقدی آستان قدس رضوی‌، آستان حضرت عبدالعظیم ‌الحسنی (ع‌)، آستانة حضرت معصومه (س‌)، آستان حضرت‌احمد ابن موسی (ع‌) ((شاه چراغ‌))، آستان مقدس حضرت امام خمینی‌(ره‌)، مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و سایر بقاع متبرکه از پرداخت ‌مالیات معاف است‌. تشخیص سایر بقاع متبرکه به عهدة سازمان ‌اوقاف و امور خیریه می‌باشد.

ب ـ کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی سازمان هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران از پرداخت مالیات معاف است‌.

ج ـ کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی صندوق های‌پس انداز بازنشستگی و سازمان بیمة خدمات درمانی و سازمان‌تأمین اجتماعی و همچنین حق بیمه و حق بازنشستگی سهم‌کارکنان و کارفرما و جریمه‌های دریافتی مربوط توسط آنها ازپرداخت مالیات معاف است‌.

د ـ کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی مدارس علوم‌اسلامی از پرداخت مالیات معاف است‌. تشخیص مدارس علوم‌اسلامی با شورای مدیریت حوزة علمیة قم می‌باشد.

هـ ـ کمکها‌و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی نهادهای ‌انقلاب اسلامی از پرداخت مالیات معاف است‌. تشخیص نهادهای‌ انقلاب اسلامی با هیأت وزیران می‌باشد.

و ـ آن قسمت از درآمد صندوق عمران موقوفات کشور که به ‌مصرف عمران موقوفات برسد از پرداخت مالیات معاف است‌.

ز ـ درآمد اشخاص از محل وجوه بریّة ولی فقیه‌، خمس و زکات ‌از پرداخت مالیات معاف است‌.

ح ـ آن قسمت از درآمد موقوفات عام که طبق موازین شرعی به ‌مصرف اموری از قبیل تبلیغات اسلامی‌، تحقیقات فرهنگی‌، علمی‌، دینی‌، فنی‌، اختراعات‌، اکتشافات‌، تعلیم و تربیت‌، بهداشت و درمان‌، بنا و تعمیر و نگهداری مساجد و مصلاها و حوزه‌های علمیه‌و مدارس علوم اسلامی و مدارس و دانشگاه‌های دولتی‌، مراسم‌تعزیه و اطعام‌، تعمیر آثار باستانی‌، امور عمرانی و آبادانی‌، هزینه یا وام تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان‌، کمک به مستضعفان وآسیب دیدگان حوادث ناشی از سیل‌، زلزله‌، آتش سوزی‌، جنگ وحوادث غیر مترقبه دیگر برسد، مشروط بر این که درآمد و هزینه‌های مزبور به تأیید سازمان اوقاف و امور خیریه رسیده باشد، از پرداخت مالیات معاف است‌.

ط ـ کمکها‌و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی مؤسسات ‌خیریه و عام المنفعه که به ثبت رسیده‌اند، مشروط بر آن که به ‌موجب اساسنامة آنها صرف امور مذکور در بند (ح‌) این ماده شود وسازمان امور مالیاتی کشور بردرآمد و هزینة آنها نظارت کند، ازپرداخت مالیات معاف است‌.

ی ـ کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی و همچنین‌حق عضویت اعضاء مجامع حرفه‌ای‌، احزاب و انجمنها وتشکل‌های غیر دولتی که دارای مجوز از مراجع ذیربط باشند و وجوهی که به موجب قانون و مقررات مربوط از درآمد یاحق ‌الزحمة اعضاء آنها کسر و به حساب مجامع مزبور واریزمی‌شود، از پرداخت مالیات معاف است‌.

ک ـ موقوفات و کمکها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی ‌انجمنها و هیأت‌های مذهبی مربوط به اقلیت‌های دینی مذکور در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران‌، مشروط بر این که رسمیت ‌آنها به تصویب وزارت کشور برسد، از پرداخت مالیات معاف است‌.

ل ـ فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی‌، فرهنگی و هنری که به ‌موجب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شوند، ازپرداخت مالیات معاف است‌.

تبصرة 1 ـ وجوهی که از فعالیت‌های غیرانتفاعی و به منظور پیشبرد اهداف و وظایف اشخاص موضوع این ماده از راه برگزاری ‌دوره‌های آموزشی‌، سمینارها، نشر کتاب و نشریه‌های دوره‌ای و... در چارچوب اساسنامة آنها تحصیل می‌شود و سازمان امور مالیاتی‌کشور بر درآمد و هزینة آنها نظارت می‌کند، از پرداخت مالیات ‌معاف است‌.

تبصرة 2 ـ حکم تبصرة (2 ) مادة (2 ) این قانون در مورد در آمد مشمول مالیات اشخاص موضوع این ماده جاری می‌باشد.

تبصرة 3 ـ آیین نامة اجرایی موضوع این ماده به وسیلة ‌سازمان امور مالیاتی کشور تهیه و با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی ‌و دارایی به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

تبصرة 4 ـ مفاد این ماده در مواردی که از طرف حضرت امام‌خمینی (ره‌) یا مقام معظم رهبری دارای مجوز می‌باشند بر اساس ‌نظر مقام معظم رهبری انجام می گیرد.

                                                          

     گزارش ازساخت مرکزآموزشی انجمن آلزایمرخیریه امام جواد(ع) استان مرکزی


هزینه های انجمن چگونه تامین می شود


این انجمن ازسال 88 شروع به فعالیت نموده وحدودا 4234 نفر حامی فعال دارد که درسال ازیک نوبت تا بالای 20 نوبت درسال نقدی وغیرنقدی مارادراداره این انجمن یاری نموده اند ما درهرماه ودرهربرنامه که برای مرکز داریم جمع جدیدی به حامیان انجمن افزوده می شوند وبا توکل به خداوندمتعال وحمایت مردم خوب وخیر وبه پشتیبانی این عزیزان وهمچنین  مسئولین دلسوز استاندارمحترم وشهردار ومدیران کل مومن ومهندسین نظام مهندسی ومیرکل نوسازی مدارس ونمایندگان مردمی شهر واستانمان نیز همیشه مارا یاری نموده اند که ماهم بدون ترس طرحهای بزرگی را شروع خواهیم کردوبایاری خدا وتحت نام امام جواد(ع) وپدربزرگوارش آقا امام رضا (ع)  ساخت مرکزآموزشی ،توانبخشی وپیشگیری آلزایمر را با زیربنای 4500متردرشهرک گردو ودرمنطقه گردشی وتفریحی بسازیم وبرایتأسیس این بنا  و طرحها وبرنامه های انجمن ازهمه مردم خوب ونیکوکار استان وشهرمان  خواست کمک ویاری را داریم تادر این امر خیر وماندگار مارا مثل همیشه یارنمایند .

بدینوسیله از اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی اعم از حضرات آیات عظام و حجج اسلام ، انجمنها، اتحادیه ها ، سندیکاها و تشکل های صنفی، اتاق های بازرگانی ، مؤسسات خیریه ، بانکها ، شرکتهای سرمایه گذاری، شرکتهای تولیدی صنعتی ، معدنی، کشاورزی، پزشکان ، جراحان ، مدیران ، افراد خیّر و ... خصوصا اراکی های عزیز خواستار پشتیبانی و حمایت مالی و معنوی آنان راداریم.


انشاء ا.. خداوند رحمان جزای خیر نصیبشان فرماید.

 کمکهای دریافتی :

شامل نقشه کشی -وجوه نقد ، تجهیزات ، وسائل و کالاهای ساختمانی ومصرفی  مشارکت شرکتها  و پیمانکاران ساختمانی  درساخت قسمتی ازمجموعه  حق انشعاب آب و برق و تلفن، صدور پروانه ساختمان ، عوارض پایان کار به شهرداری ، تجهیز مجتمع -  گج  -وسایل برقی ولوازم لوله کشی و.......هرشرکت وگروه با توجه به تخصص خود قسمتی از کار را به ما کمک کنند 

 

اسامی کمک کنندگان به  خیریه امام جواد(ع) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی به تفکیک و به ترتیب به شرح ذیل می باشد . 

 

کمک کنندگاننوع کمکمقدار
سیدمهدی قریشی وبرادران به نام پدر ومادر گرامیشان

خریدزمین

450/000/000ریال

شرکت مهندسین مشاورشهباز آقایان مهندس
مقدسی ومهندس کشاورزی

تهیه نقشه سه بعدی وحانمایی

سه نقشه

شهرداری مرکز ومنطقه 2اراک

بازدید وکارهای پروانه 

  رایگان وسریع وخارح ازنوبت


.: Weblog Themes By VatanSkin :.